• AntyChwast Total Ultra NATURALNY na Chwasty 0,5L Substral (R) Substral

Symbol: SUB RKP500

AntyChwast TOTAL Ultra to produkt chwastobójczy opart na naturalnej substancji aktywnej tj organicznym kwasie pelargonowym.

61.55
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 13.99
Paczkomaty InPost 13.99
Kurier 14.95
Dostępność Mało
Waga 0.55 kg
EAN 5907487103307
Zostaw telefon

image

Opis działania

Herbicyd selektywny o działaniu kontaktowym, stosowany nalistnie, w formie środka gotowego do użycia (AL). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna kwas pelargonowy zaliczana jest do grupy Z.

Działanie na chwasty

Herbicyd niszczy zielone, nadziemne części roślin, mające bezpośredni kontakt ze środkiem. U roślin opryskanych następuje zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratacja, a następnie zahamowanie wzrostu, deformacje i zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych (wysokość nie więcej niż 10cm), w warunkach sprzyjających intensywnemu ich wzrostowi. Środek działa w różnych warunkach pogodowych, jednak najlepsze efekty uzyskuje się po jego zastosowaniu w ciepłe i słoneczne dni. W sprzyjających warunkach pierwsze objawy działania środka (nekrozy na zielonych częściach roślin) widać już po upływie 2-3 godzin od zabiegu.

Sporządzanie cieczy użytkowej

Ciecz użytkową przygotować bezpośrednio przed zastosowanie,. Przed przystąpieniem do sporządzenia cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilosć środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza ciecz mechanicznie wymieszać. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową po czym uzupełnić wodą do potrzebnej ilości.

Opakowanie 500ml wystarcz na około 216m2

Chwasty wrażliwe

Dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, maruna bezwonna, mlecz kolczasty, mlecz zwyczajny, przetacznik bluszczykowaty, przetacznik bluszczykowaty, psianka czarna, rdest plamisty, rumianek bezpromieniowy, samosiewy rzepaku, sporek polny, starzec zwyczajny, żółtnica owłosiona żółtnica drobnolistna.

Chwasty średniowrażliwe

Chwastnica jednostronna, przetacznik perski, rumianek pospolity, tasznik pospolity, wiechlina roczna

Chwasty średnioodporne

Fiołek polny

Marka: Substral
Przeznaczenie: Na chwasty
Rodzaj:
Koncentrat
Forma: Płyn
Opakowanie: 500 ml
Wydajność:
500ml na 216 m2
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie