• Siatka na Krety GF Premium LINE 1m x 300mb 300m2 GF Garden

Symbol: GF 35 1X300

Siatka na kreta zapobiega powstawaniu na trawnikach kopców kreta, a także niszczeniu go przez erozję gleby.

571.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier 0
Dostępność Mało
Waga 10.5 kg
EAN 5902052071647
Zostaw telefon

image

 

image

Siatka na kreta GF Premium o wysokiej gramaturze 35g/m2

Dane techniczne

  • szerokość: 1m
  • długość: 300m
  • gramatura: 35g/m2
  • wielkość oczka: 16 x 18mm
  • dodatki: stabilizator UV
  • linia: GF Line Premium
  • kolor: czarny

Zastosowanie

Zapobiega powstawaniu na trawnikach kopców kreta, a także niszczeniu go przez erozję gleby, jednocześnie siatka na kreta wzmacnia system korzeniowy murawy, który szybko przenika przez siatkę do gleby. Siatka zapewnia właściwy drenaż trawników.

image

Praktyczne porady montażu siatki na kreta

Montaż siatki przeciw kretom jest dość prosty. Siatka powinna być umieszczona na głębokości ok. 5-10 cm pod trawnikiem i ok. 30 cm pod rabatami. Należy pamiętać, by siatkę układać z 10 cm zakładem z obu boków.

Wzorując się na włoskim producencie, proponujemy wybór siatek z oczkiem 16×18 mm. Zauważyliśmy, że siatka o oczku mniejszym niż 10 mm może być utrudnieniem dla systemu korzeniowego trawy a jednocześnie wykazuje mniejszą tolerancję na uszkodzenia mechaniczne. Oczko większe niż 20 mm jest już za duże. W sytuacji kiedy pęknie jedno ogniwo tworzy się duży otwór, wystarczający do przejścia mniejszych nornic. Siatka z oczkiem 16×18 mm jest produktem najczęściej wybieranym przez właścicieli ogrodów, ze względu na doskonałą barierę przed gryzoniami i jednocześnie odznacza się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli na nasz ogród znajduje się na pochyłym terenie, siatkę warto dodatkowo zamocować specjalnymi kołkami i kotwicami. Na siatkę nanosi się odpowiednią warstwę gleby, na którą możemy wysiać nasiona lub ułożyć trawnik z rolki. Jeśli planujemy system automatycznego nawadniania, rury powinny być ułożone pod siatką. Wszystko to jest dosyć pracochłonne, ale w nowym ogrodzie - stosunkowo proste do wykonania.

Karta charakterystyki

(kliknij aby wyświetlić)

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie