• Trutka Rater Strong pasta myszy i szczury (10g)1kg

Symbol: ABC RSP1000

Rater Pasta to preparat gryzoniobójczy którego składnikami są najlepsze, specjalnie dobrane substraty pokarmowe zmieszane z dodatkiem tłuszczu i zapakowane w papierowe saszetki.

57.52
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 9.99
Poczta Polska odbiór w punktcie 9.99
Poczta Polska Kurier 48 11
Paczkomat 24/7 12.9
Kurier DPD 14.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Postać użytkowa: pasta, przynęta gotowa do użytku (saszetki 10 g)

Produkt gryzoniobójczy do zwalczania szczura wędrownego (Rattus norvegicus) i myszy domowej (Mus musculus). Można stosować wewnątrz i na zewnątrz (wokół budynków). Przed zastosowaniem produktu należy przeczytać etykietę oraz ocenić poziom infestacji (liczebność gryzoni).

Dozowanie i instrukcje sposobu dozowania

Zwalczanie myszy

 • niska infestacja (liczebność szkodników): 40g przynęty w karmnikach deratyzacja lub zabezpieczonych punktach z przynętą rozmieszczonych co 10m.
 • wysoka infestacja (liczebność szkodników): 40g przynęty w karmnikach deratyzacyjnych lub zabezpieczonych punktach z przynętą rozmieszczonych co 5m.

Zwalczanie szczurów

 • niska infestacja (liczebność szkodników): 100g przynęty w karmnikach deratyzacyjnych lub zabezpieczonych punktach z przynętą rozmieszczonych co 10m.
 • wysoka infestacja (liczebność szkodników): 100g przynęty w karmnikach deratyzacyjnych lub zabezpieczonych punktach z przynętą rozmieszczonych co 5m.

Zaleca się stosowanie produktu w zabezpieczonych przed niepożądanym otwarciem karmnikach deratyzacyjnych, które powinny być przytwierdzone do podłoża. W przypadku gdy karmnik deratyzacyjny nie może być zastosowany, przynętę należy umieścić tak aby organizmy niebędące przedmiotem zwalczania nie mogły do niej dotrzeć. Należy prowadzić regularne inspekcje punktów, w których wyłożona jest przynęta. Padłe gryzonie i przynętę znalezioną poza karmnikiem należy usuwać, stosując rękawice ochronne.

Miejsca publiczne, w których stosowany jest produkt powinny być odpowiednio oznakowane. W pobliżu punktów wyłożenia przynęty powinna znajdować się informacja, że kontakt z produktem lub podłymi gryzoniami jest niebezpieczny dla zdrowia oraz informacja o środkach pierwszej pomocy w przypadku zatrucia produktem. Nie należy długoterminowo stosować na danym terenie produktów gryzoniobójczych zawierających antykoagulanty. W przypadku tego typu produktów gryzonie powinny zostać zwalczone w ciągu 35 dni. Jeśli po tym okresie aktywność gryzoni nadal się utrzymuje, należy ustalić przyczynę braku skuteczności ich zwalczania. Przy wyborze rodzaju produktu gryzoniobójczego należy wziąć pod uwagę dane dotyczące oporności gryzoni. Jeżeli na danym terenie stwierdzono zastosować produkt zawierający inną substancję z grupy rodentycydów.

Substancja czynna: Bromadiolon (zawartość: 0,0027g/100g)

Fakty z życia gryzoni

 • Zęby szczura rosną z prędkością 2 - 3 mmm na dobę.
 • Szczur przeciśnie się przez otwór wielkości 13 mm, a mysz przez otwór wielkości 6 mm.
 • Szczury potrafią się wspinać po powierzchniach pionowych.
 • Szczury bez problemu wykonują skoki na kamienną podłogę z wysokości 5 - 6 metrów, a na miękką ziemię obserwowano skoki z 10 metrów (wysokość 3 pięter).
 • Codziennie przybywa na świecie 3,5 miliona szczurów.
 • Szczury przenoszą ponad 60 groźnych chorób np dżumę, leptospirozę, salmonellozę, włośnice i inne.
 • Mysz nie musi pić.
 • Gryzonie zanieczyszczając żywność swoimi odchodami,
 • Szczur wędrowny gryzie z naciskiem 1700 kg/cm2 z szybkością od pięciu do sześciu ugryzień na sekundę.

image

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie