Po co nawozi sie trawnik jesienią?

Kiedy trawnik bardzo intensywnie rośnie i wymaga stałego uzupełniania wykorzystanych składników pokarmowych. Jesień to doskonały czas na ostatnie w sezonie zasilanie trawników. Zabieg ten stosuje się po to, by po intensywnym wzroście, mogła odpowiednio przygotować się do odpoczynku oraz była odporna na zimowe mrozy.

Do jesiennego nawożenia pamiętajmy, aby nie uzywać  "zwykłego" - t.j. uniwersalnego nawozu! Trzeba zastosować nawóz o specjalnym składzie, który bardzo często posiada w nazwie słowo "jesienny". 
Lista polecanych nawozów jesiennych
https://zoodommy.pl/category/?q=naw%C3%B3z+jesienny#top
Nawozy jesienne mają zupełnie inny skład od wiosennych i uniwersalnych. Nie zawierają azotu (N) lub tylko niewiele, mają za to dużo fosforu (P) i potasu (K).

Nawozy azotowe odpowiedzialne są za intensywny wzrost, a przed zimą jest on niewskazany . Pierwiastek ten będzie potrzebny trawnikowi dopiero na wiosnę.
Lista polecanych nawozów wiosennych
https://zoodommy.pl/category/?q=naw%C3%B3z+wiosenny#top

Kiedy i jak nawozić?

Jesienne nawozy do trawników stosujemy od połowy sierpnia do początku października, najlepiej dwukrotnie, dawkowanie według zaleceń producenta przez producenta - zwykle jest to 20-40 g/m2. Przed nawożeniem trawnik powinien być nisko skoszony i suchy. Granulki nawozu trzeba rozsypać równomiernie na całej powierzchni trawnika.
Duża ilość nawozów do trawników, iglaków, borówek, rododendronów, uniwersalne do warzyw oraz inne dostępne są https://zoodommy.pl/Nawozy-c3582/