Większość z nas którzy posiadają kawałek ogrodu posiada mniejszy lub większy trawniczek zwykle bardzo tradycyjny z pięknie przyciętą trawą.Ci którzy mają duże ogrody mogą pokusić się o kwitnace trawniki typu łączka gdzie mamy całą gamę kwitnących polnych kwiatów i latających owadów.To dla tych którzy lubią być bliżej natury.
Dla tych którzy  chcieliby też mieć namiastkę kwitnącej łąki jest mała alternatywa.Mianowicie możemy sadzić na trawniku krokusy.
Pewnie każdy z nas widział górskie łąki pokryte płaszczem fioletowych kwiatów.I my możemy mieć namiastkę takiej łąki u siebie w ogrodzie .
Tu kupisz trawę POLSKA ŁĄCZKA https://zoodommy.pl/category/?q=polska+%C5%82%C4%85czka#top

Sadzenie krokusów na trawniku

Krokusy to wdzięczne kwiaty cebulowe kwitnące wczesną wiosną. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają krokusy posadzone na trawniku, gdy wiosną zakwitają pomiędzy źdźbłami trawy. Sprawiają, że często jeszcze szarobury trawnik, będący w niezbyt dobrej kondycji po zimie, staje się kolorową ozdobą ogrodu. Zobacz jak i kiedy przeprowadzić sadzenie krokusów na trawniku oraz jak później pielęgnować te rośliny aby pięknie zakwitły wiosn

Kiedy sadzić krokusy na trawniku

Sadzenie krokusów na trawniku wykonuje się w takim samym terminie, jak sadzenie krokusów na ogrodowych rabatach, czyli od września do października. Osobiście wolę sadzić je już we wrześniu aby wzruszona podczas tego zabiegu trawa zdążyła się zregenerować i dobrze zakorzenić przed zimą.
Tu kupisz nawóz do roślin cebulowych https://zoodommy.pl/category/?q=do+cebul#top

Jak sadzić krokusy na trawniku

Zaczynamy od wybrania właściwego miejsca dla krokusów na trawniku. Powinno być to miejsce dobrze nasłonecznione, gdzie gleba jest żyzna i niezbyt zbita. W miejscach takich nie mogą się tworzyć kałuże i zastoiny wody po deszczu, gdyż w takich warunkach cebule krokusów szybko gniją. Najlepiej też aby było to miejsce, po którym się nie chodzi lub w miarę możliwości jak najmniej intensywnie użytkowane, gdyż krokusy nie wytrzymają deptania tak jak trawa
Gdy znajdziemy już miejsce nadające się na sadzenie krokusów na trawniku, nacinamy szpadlem darń i delikatnie ją odginamy. Należy w ten sposób zdjąć darń na głębokość 8-10 cm, gdyż na takiej głębokości trzeba umieścić cebule krokusów. Aby cebul nie zagubić warto je sadzić w specjalnych koszyczkach do sadzenia cebul kwiatowych. Osłonka w przyszłości ułatwi ewentualne wykopywanie cebulek krokusów i sprawi, że nie "rozejdą" się one po trawniku. Zresztą krokusy na trawniku najlepiej prezentują się rosnąc w grupach, czemu sprzyja sadzenie ich w koszyczkach.

Pojedynczo cebule krokusów możemy też sadzić używając specjalnej sadzarki, za pomocą której w darni wycina się okrągłe otwory na cebulki.

W najbliższych dniach dalsza część informacji na temat sadzenia krokusów na trawniku.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga .Piszcie jakie tematy was interesują ,zadawajcie pytania na które będziemy się starali odpowiedzieć.Nasz email kontakt@zoodommy.pl